۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۴۷
1145

اولین پورشه ماکان زیبای رشت

بسته به سلایق و علاقه‌مندی‌هایی که هر شخص از آن برخوردار است، انتظاراتش هم از یک خودرو متفاوت است. بیشتر اشخاص از این مرکب موتوری توقع خاصی ندارند و تنها به این حد که آن‌ها از مکانی به مکانی دیگر منتقل کند، راضی‌اند. اما معدود افرادی نیز وجود دارند که کارکرد متفاوتی را از آن طالب‌اند و صرف جابه‌جایی با یک خودرو به‌هیچ‌وجه آن‌ها را راضی نمی‌کند. این‌ها از زمره کسانی هستند که لذت ناب رانندگی را خواهان‌اند و بی‌شک هم در این میان، از جمله محصولاتی که برای این کار ساخته و پرداخته شده یک پورشه هیجان انگیزاست.

گرچه انواع مختلف پورشه از ذات و جنمی اسپرت برخوردارند اما در عین حال، مایه‌های آسایش و راحتی را نیز از یاد نبرده‌اند و دراین‌باره مشتریان خود را ناامید نمی‌سازند. از سوی دیگر، محصولات این برند از کارآمدی و دوام بسیار خوبی هم بهره می‌برند و همین نکته است که تا حدی پورشه را از دیگر همتایانش متمایز می‌سازد گرچه ممکن است طرح‌های پورشه موردپسند همگان نباشد ولی تا آن حد ماندگار هست که دغدغه‌های همچون پیری زودرس و یا از مد افتادگی بدنه را از فکر و ذهن صاحبانشان دور نماید. آن‌هم در دوره و زمانه‌ای که زیباترین احجام و اشکال نیز پس از مدتی آدمی را خسته و دل‌زده می‌سازد.

پورشه ماکان را می‌توان خودرویی با نمای ظاهری عالی برشمرد. طراحی بخش اعظم بدنه (تنه) آن از برادر بزرگ‌ترش، پورشه کاین به عاریت گرفته شده است. چیدمان بخش جلوی این خودرو هم از خطوط تیز بهره برده و هم تا حدی تداعی‌گر باله‌های ماهی است، شیب تعبیه شده در بخش پشتی آن نیز به طرز ظریف و ماهرانه‌ای از مدل کیمن اقتباس گردیده است. به طور حتم برای پورشه این امکان وجود دارد که طرح‌های متفاوتی را نسبت به مدل‌های موجود در بازار بیازماید و چه بسی که ممکن است که ارائه این مدل، نوعی آزمون برای سنجش یک ایده خوب – در نسل اول این خودرو- باشد.

کمپانی پورشه این خودرو را به‌مانند مدلی اسپرت و یا SUV در معرض فروش قرار داده است. شاید این نکته کمی عجیب به نظر برسد ولی زمانی که در درون کابین آن می‌نشینید بیش از همه، این جنبه‌های اسپرتی اتاق است که توجه شما را به خودش جلب می‌نماید. مثلاً در این خودرو کنسول میانی و نیز لبه‌های درب‌ها، بالاتر از محل استقرار راننده قرار دارند؛ در واقع، هنگامی که در داخل آن جای می‌گیرید این احساس به شما القاء می‌شود که گویی به درون یک کوپه پرتاب شده‌اید. کمتر موردی را در این کابین خواهید یافت که لبخند را بر لبانتان ننشاند.

ماکان از پیشرانه‌ای ۲ لیتری با پاشش مستقیم سوخت استفاده می‌کند که میزان قدرت خروجی آن ۲۴۸ اسب بخار در دور موتور ۵۰۰۰ تا ۶۸۰۰ دور در دقیقه و گشتاور آن ۳۷۰ نیوتون متر در دور موتور ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه می‌باشد.

این خودرو از گیربکس PDK 7 سرعته ی با کلاچ دوبل بهره می‌برد که  برای رسیدن به ‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۶٫۷ ثانیه زمان نیاز دارد. البته با استفاده از پکیج اسپورت کرونو این زمان به ۶٫۵ ثانیه کاهش می‌یابد. حداکثر سرعت ان نیز ۲۲۹ کیلومتر بر ساعت اعلام‌شده است. مصرف سوخت ماکان نیز بسته به چرخ‌ها و ترکیب لاستیک‌ها بین ۷٫۴ تا ۷٫۲ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

لیست اپشن های سفارشی این پورشه این قدر زیاد است که شامل چندین صفحه A4 می شود به عبارت دیگر تمامی ندارد و فقط به جیب شما بستگی دارد چون شما هر پورشه ای را به طور انحصاری و فقط مخصوص خوتان می توانید ۱۰۰ درصد با سلایق خودتان سفارشی کنید بدون هیچ محدودیتی.

قیمت ماکان ۲۰۱۷ ملی صفر بسته به امکانات از ۵۷۰ الی ۷۷۰ میلیون

قیمت ماکان ۲۰۱۷ منطقه آزاد صفر از ۳۱۰ الی ۳۷۰ میلیون

 

با تشکر از احسان عزیز

 

پاسخ دهید