۱۹ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۴۸
6161

اولین کاروان لوکس ایران در رشت

حتما تا به حال در جاده های بین شهری خانواده هایی را دیده اید که وسایل سفر را روی باربندی که برروی سقف خودرویشان نصب شده است بسته اند و از شهری به شهر دیگر در حرکتند. اما با وجود اینکه مردم اهل سفر هستند و با هر تعطیلی جاده های کشور مملو از خودرو هایی می شود که برای گذراندن تعطیلات در حال خروج از کشور هستند، به نظر می رسد هنوز خودرویی که مناسب مسافرت باشد در کشور به تولید نمی رسد.

کارشناسان خودروهای ون با تعداد صندلی بیش تر یا استیشن هایی را که فضای عقب آن ها بزرگ تر از خودروهای معمولی است خودروهایی می دانند که برای مسافرت های خانوادگی در جاده های آسفالت و هموار مناسب هستند . اما نکته اینجاست که با وجود حجم انبوه مسافرت هایی که در فصول مختلف سال در کشور انجام می گیرد ، خودروسازان تاکنون قادر به ارائه ی  محصولی که بتواند نیاز بازار را به خودروهای مسافرتی تامین کند نبوده اند .

اما یکی از کارشناسان فعال در حوزه خودرو عدم استقبال از خودروهای ون و استیشن را در مسائل فرهنگی جستجو می کند . این کارشناس با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از خودروهای سفری در کشورمان جا نیافتاده است می گوید : ” در کشور ما ترجیح مشتریان بر خرید خودروهای سواری سدان است . البته با توجه به اینکه تولیدکنندگان این محصولات برای تغییر یا جلب سلیقه ی مشتری ها بسیار ضعیف عمل کردند تا آنجا که حالا مشتری ها از داشتن چنین خودروهایی محروم هستند و هیچ گاه هم به صورت اصولی با این خودروها آشنا نشده اند . ”

با نگاه خودروسازان به تولید خودروهای خاص و عدم ریسک پذیری  و اضافه شدن  کاهش تولید و کمبود نقدینگی ، به نظر می رسد بخشی از بازار خودرو از دست رفته است ، بخشی که می توانست مخاطبان خاص خود را داشته باشد.

آلبومی که در زیر ضمیمه شده است  مربوط به یکی از برترین خودروهای مسافرتی  قاره اروپا که ساخت آلمان است می باشد و به تازگی در منطقه آزاد انزلی پلاک شده قیمت صفر ۲۰۱۷ منطقه بسته به امکانات از ۵۵۰ الی ۷۹۰ میلیون می باشد.

مشخصات فنی : ۴ سیلندر ۲۳۰۰ سی سی / 150 اسب بخار / ۳۵۰ نیوتن گشتاور

 

پاسخ دهید