۲۵ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۰۷
6117

اولین E کلاس ۲۰۱۷ ایران در منطقه آزاد انزلی پلاک شد

اگر تنها یک خودرو وجود داشته باشد که نشان دهد یک خودروساز از کجا آمده و در کجا قرار دارد، آن خودرو مرسدس E کلاس ۲۰۱۷ خواهد بود.

مرسدس می‌گوید که این اتومبیل پیشرفته‌ترین خودرویی به شمار می‌رود که این شرکت تا این لحظه تولید کرده است. از ویژگی مهم این خودرو می‌توان به «درایو پایلوت» (Drive Pilot) اشاره کرد که یک سیستم نیمه خودران است که می‌تواند با سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت رانندگی کند که البته با توجه به محدودیت سرعت در بیشتر جاده‌ها، نمی‌توان با حالت خودران به چنین سرعتی دست پیدا کرد. این خودرو این قابلیت را هم دارد که به شکل خودکار خودش را پارک کند یا از حالت پارک خارج شود.

شرکت مرسدس سنسورهایی را داخل داشبورد این خودرو قرار داده تا کاربران با حرکت دست بتوانند کارهای مختلفی در جهت کنترل اتومبیل انجام دهند.

همچنین یک صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی روی آن قرار گرفته که رابط کاربری خودرو روی آن دیده می‌شود.

این خودرو از قابلیتی به نام V2V و V2I بهره می‌برد. این دو تکنولوژی باعث می‌شوند که اتومبیل بتواند با وسایل مختلف مانند چراغ‌ها، ساختمان‌های مختلف، مکان‌های پارک و حتی انسان‌های دیگر در ارتباط باشد.

این تکنولوژی‌ها هم اکنون توسط شرکت‌های مختلف مانند جنرال موتورز، تویوتا، BMW، هوندا، آئودی و ولو مورد استفاده قرار می‌گیرند تا این خودروها هم بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. استفاده از این استاندارد باعث می‌شود خودرو زمانی که در حالت خودران قرار دارد، با در نظر گرفتن شرایط محیط و فاصله‌ی خودش نسبت به مکان‌های مختلف سرعت را تنظیم کند.


اولین‌های صنعت خودرو در E کلاس دیده می‌شوند و دهمین نسل این خودرو در زمینه تکنولوژیکی چیزی کم ندارد. این خودرو دارای برخی از اولین‌های مرسدس و کل صنعت است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به توانایی تغییر خط حرکت توسط خود خودرو اشاره نمود.

این E کلاس کروز کنترل تطبیقی را وارد سطح دیگری کرده و این توانایی را دارد تا خودروی دیگری را در فاصله‌ی پیش انتخابی و تا سرعت‌های ۲۱۰ کیلومتر در ساعت دنبال کند و بدون دخالت راننده در پیچ‌ها حرکت کند.

دیدن توانایی این خودرو در تغییر خطوط توسط خود دیدنی است. البته معنی سخن این نیست که E کلاس تغییر خطوط را خودش انتخاب خواهد کرد، نه. زمانی که تغییر لاین حرکتی توسط راننده اعلام شد، خودرو این کار را انجام می‌دهد.

این تکنولوژی البته به همراه دستیار ترمز محبوب و سیستم پارک خودکاری که می‌تواند خودرو را به‌صورت دوبله و ستونی پارک کند تکمیل شده است.

این خودرو در ۳ مدل در منطقه آزاد انزلی قابل خریداری است که عبارتند از :

E200 / E250/ E300

مدل ۲۰۰ با موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری توربو با تولید ۱۸۴ اسب بخار و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور و گیربکس ۹ دنده صفر تاصد را ۷٫۷ ثانیه با مصرف صدی ۶٫۵ تخته گاز می کند.

مدل ۲۵۰ با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با تولید ۲۱۱ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور و گیربکس ۹ دنده صفر تاصد را ۷٫۴ ثانیه با مصرف صدی ۶٫۷ تخته گاز می کند.

مدل ۳۰۰ با موتور ۴ سیلندر ۲  لیتری توربو با تولید ۲۴۱ اسب بخار و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور و گیربکس ۹ دنده صفر تاصد را ۶٫۶ ثانیه با مصرف صدی ۷ تخته گاز می کند.

پاسخ دهید