۲۹ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۳۵
6120

اولین GLC 300 ایران در منطقه آزاد انزلی وارد شد

کراس‌اورها بسیار محبوب شده‌اند و تقریباً همه خودروسازان نسخه‌های مختلفی از آنها را ارائه می‌کنند. موضوعی که شامل مرسدس‌بنز نیز می‌شود؛ خودروسازی که کلاس خودروهای لوکس کامپکت خود را با GLC جدید ارتقا داده است. کلاس GLC به‌عنوان بخشی از استراتژی جدید بنز، جایگزین کلاس GLK شده و از نظر مکانیکی، از جهت‌گیری‌هایی مشابه کلاس C سدان برخوردار است. همانند GLK، کلاس GLC نیز با رقبایی مانند آئودی Q5، ب‌ام‌و X3، لکسس NX، لینکلن MKC و پورشه ماکان دست و پنجه نرم می‌کند. در همین حال، برخلاف بیشتر رقبا، این خودرو را می‌توان با دیفرانسیل عقب سفارش داد و سیستم فورماتیک تمام‌چرخ متحرک نیز در دسترس قرار دارد.

اضافه‌شدن عناصر زیباشناسانه طراحی مرسدس به فرم کراس‌اور، بسیاری از انتظارات از ظاهر یک خودرو برآورده است. در واقع طراحی GLC یک حس خوشایند و باشکوه را منتقل می‌کند. در همین حال، طراحان تمام تلاش خود را برای استفاده از چرخ‌ها و تایرهای بزرگ‌تر برای این خودرو انجام داده‌اند. بر این اساس، مرسدس‌بنز کلاس GLC دارای چرخ‌های ۱۸ اینچی به صورت استاندارد است و در همین حال، از دو گزینه چرخ‌های ۱۹ اینچی و همین‌طور، چرخ‌های ۲۰ اینچی زیبای AMG با طراحی چند پره‌ای می‌توان استفاده کرد. نسبت به طراحی مدل GLK که بیشتر حالت چهار گوش دارد، انحناهای بیشتری در GLC به‌کار رفته است، ارتفاع بالاتری در نظر گرفته شده و به عرض و طول آن به ترتیب ۵۱ و ۱۲۷ میلی‌متر افزوده شده است.

خبری از یک نسخه هیولایی مرسدس-ای‌ام‌جی GLC63 نیست، ولی قرار است که به زودی یک مدل GLC450 با قدرت ۳۶۲ اسب‌بخار از راه برسد. این مدل، رقبایی همچون ب‌ام‌و X3 ایکس‌درایو ۳۵i با قدرت ۳۰۰ اسب‌بخار و آئودی SQ5 با قدرت ۳۵۴ اسب‌بخار در پیش رو خواهد داشت.

این خودرو در ۲ مدل در منطقه آزاد انزلی قابل خریداری است که عبارتند از :

 GLC 250/ GLC 300

مدل ۲۵۰ با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با تولید ۲۱۱ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور و گیربکس ۹ دنده صفر تاصد را ۷٫۴ ثانیه با مصرف صدی ۶٫۷ تخته گاز می کند.

مدل ۳۰۰ با موتور ۴ سیلندر ۲  لیتری توربو با تولید ۲۴۱ اسب بخار و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور و گیربکس ۹ دنده صفر تاصد را ۷ ثانیه با مصرف صدی ۷ تخته گاز می کند.

پاسخ دهید