۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۴۵
10170

تسلا برقی به گیلان هم آمد

دو جهانگرد سوئیسی با خودرو تمام برقی خود چند روزی است که بعد از ۸ هزار کیلومتر به ایران آمده‌اند و شهرهای مختلفی از ایران همچون زنجان و تهران و رشت را دیده‌اند و این پایان سفر آن‌ها در ایران نیست و قصد دارند بعد از دیدن شهرهای دیگر ایران به کشورهای همسایه سفر کنند و راه خود راه به سمت روسیه و در نهایت سوئیس ادامه دهند. نکته مهم سفر این دو جهانگرد آن است که این دو فرد سوئیسی با خودرو تمام برقی خود پا به این سفر گذاشته‌اند و این در حالی است که بسیاری از ایرانی‌ها حتی از فکر کردن به خرید یک خودرو تمام برقی می‌ترسند.

این دو جهانگرد که سوار بر خودرو تسلا S85 مشکی رنگ خود به ایران آمده‌اند بزرگترین مشکل سفر خود را نبود پایگاه‌های شارژ سریع در ایران عنوان کرده‌اند و برای شارژ خودرو خود همواره به دنبال یک پریز برق تک فاز یا در بهترین حالت پریز برق سه فاز بوده‌اند. این جهانگرد سوئیسی سفر خود را اینگونه تشریح کرد، که ۵۰ روز پیش از سوئیس حرکت کرده و تا به امروز ۸۵۰۰ کیلومتر رانندگی کرده که آخرین ایستگاه سوپر شارژ با تهران ۶۰۰۰ کیلومتر فاصله دارد و زمانی سختی سفر آغاز شد که از شبکه سوپرشارژها خارج شده است.

او بیان کرد: سختی و ماجراجویی انگیزه سفر بوده است و اولین گروهی محسوب می‌شویم که با خودرو برقی این راه را پیمایش کرده و اولین تسلا راه یافته به ایران خودرو شخصی بنده است. پریز برق همیشه بیشتر از پمپ بنزین است و قسمت خوب ماجرا آنجاست که زمانی که نیاز به شارژ خودرو احساس می‌شود رویارویی با افرادی که برای اولین بار فرآیند شارژ خود را می‌بینند بسیار جذاب است.

او در رابطه با خودرو خود گفت: خودرو قبل از آغاز سفر خودرو ۷۰۰۰ کیلومتر پیمایش داشته و امید است ۳۰ هزار کیلومتر دیگر پیمایش داشته باشد و اگر اتفاقی در این سفر رخ دهد باید به خدا پناه برد. خودرو شخصی بنده مدل ۲۰۱۴ است که سال گذشته به قیمت ۷۵ هزار دلار خریداری کردم که در زمان خرید حساب و کتاب بسیاری در رابطه با هزینه‌ها انجام دادم که در حال حاضر این خودرو هیچ هزینه‌ای نداردو تنها باید پمپ شیشه شور آن را چک کنم. این خودرو هشت سال خدمات پس از فروش دارد که بعد از این مدت باطری‌ها قابل تعویض بوده و باطری‌های قدیمی ارزش بسیار بالایی دارد که در دیگر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.این فرد پیش بینی کرد: در سال‌های آینده شرایط بازار خودروهای برقی و هیبریدی رشد قابل توجهی را تجربه کند.من هیچ وقت خودرو بنزینی نداشته و خریداری نخواهم کرد.

پاسخ دهید