۲۸ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱:۲۴
6150

دومین مزدا CX-3 AWD ایران هم در رشت

مزدا CX-3 در اصل بر پایه پلت فرم مزدا ۲ ساخته شده و خودرویی در کلاس نسبتاً شلوغ کراس‌اوورهای جمع‌وجور است و در ردیف اتومبیلی چون هوندا HR-V و فیات ۵۰۰X و شورولت ترکس قرار می‌گیرد. البته CX-3 با طول کلی ۴۲۷۴ میلی‌متر نسبت به HR-V جمع‌وجور تر بوده و ۳۱ سانتی‌متر از برادر بزرگ‌تر خودش یعنی CX-5 نیز طول کمتری دارد.

طراحی مزدا CX-3 بر اساس سبک طراحی کودو صورت گرفته و شباهت زیادی با سایر محصولات جدید مزدا دارد. مخصوصاً طرح جلوپنجره، چراغ‌ها و خطوط روی بدنه مشابه برادران بزرگ‌تر آن می‌باشد. طراحی عضلانی مخصوصاً در قسمت گلگیرها و کاپوت کشیده، مزدا CX-3 را جذاب و مدرن به نمایش می‌گذارد. با این وجود، چراغ‌ها، جلوپنجره، نوار آبکاری دور جلوپنجره و سپرها، برجسته‌تر و خشن‌تر شده و بیشتر با طراحی یک خودروی کراس آور همخوانی دارند. ستون C نیز به رنگ مشکی درآمده و باعث شده تا سقف خودرو، حالتی شناور پیدا کند که ظاهراً این روزها به مد تبدیل شده است.

ورود به داخل کابین نیز همراه با فضایی خلاصه شده و در عین حال مدرن و پیشرفته است. این طراحی بیشتر از مزدا ۲، روی CX-3 به دل می‌نشیند و خصلت آن هماهنگی بیشتری دارد. دریچه‌های گرد سیستم تهویه، سیستم سرگرمی مزدا با یک صفحه نمایش لمسی، نمایشگر سربالا برای نشان دادن اطلاعات ضروری در راستای دید راننده، پانل داشبورد با حداقل کلیدها و دکمه‌ها و بدون پیچیدگی زائد، تریم دو رنگ داخلی و مواد مرغوب و باکیفیت در کابین، از ویژگی‌های جذاب و مورد توجه این خودرو می‌باشند.

مزدا CX-3 در دو نسخه دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل ارائه می‌شود. پیشرانه آن در نسخه بنزینی همان موتور آشنای ۲ لیتری ۴ سیلندر با فناوری اسکای اکتیو که در اکثر مدل‌های مزدا استفاده شده بهره می‌برد. قوای این موتور در CX-3کمی کاهش داشته و به ۱۴۶ اسب‌بخار رسیده است و میزان گشتاور موتور هم ۱۹۸ نیوتن‌متر می‌باشد

به‌مانند کراس‌اوورهای مدرن امروزی، مزدا CX-3 را هم می‌توان با سامانه انتقال قدرت به جلو یا تمام چرخ محرک سفارش داد. فارغ از اینکه چه نوع محور محرکی برای اتومبیل خود سفارش دهید، گیربکس ۶ سرعتهٔ اتوماتیک تنها انتخاب شما برای انتقال قدرت خواهد بود. برای کسانی که خلأ پدال کلاچ را حس می‌کنند در گیربکس اتوماتیک خودرو حالت Sport تدارک دیده شده و امکان تعویض دنده از پشت فرمان به‌وسیله Paddle Shifter فراهم آمده است. البته خریدارانی که مایل هستند اتومبیلشان پایداری بیشتری داشته باشد می‌توانند نمونه تمام چرخ محرک I-ACTIV را سفارش دهند. رینگ چرخ‌های مدل پایه اتومبیل آر نوع ۱۶ اینچی بوده و می‌توان به‌صورت سفارشی نمونه ۱۸ اینچی را هم برگزید.

طراحی داخلی CX-3 مثل مزداهای دیگر کاملاً مدرن است. یک صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی تبلت مانند به‌صورت استاندارد بر روی اتومبیل تعبیه شده که توسط کنترل دوار موجود در داشبورد مرکزی کنترل می‌شود. کیفیت مواد استفاده شده در کابین خوب است حتی مواد ارزان‌قیمتی استفاده شده در کابین به گونه آراسته شده‌اند که بسیار گران‌تر از چیزی که هستند به نظر می‌رسند. راحتی صندلی‌ها در CX-3 بسیار خوب است به‌خصوص در تریم های بالا که پوشش صندلی‌ها از نوع چرم و جیر می‌باشد وضعیت بهتر هم می‌شود. فضای سر برای سرنشینان ردیف جلو بسیار خوب است و بعد از چند ساعت رانندگی کمترین خستگی میزان را احساس می‌کنید.

جدیدترین دست‌پرورده مزدا هم‌چنین از امکانات امنیتی مثل نظارت نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، سامانه تشخیص تصادف جلو، نمایشگر سربالا و هشدار خروج از خط بهره می‌برد به نظر می‌رسد که مزدا بار دیگر کار خودش را به‌خوبی انجام داده است. CX-3 مدل  ترکیبی از فرمول راحتی، اسپرتی و بهره‌وری را در یک پکیج جذاب ارائه می‌دهد. مزدا CX-3 یک مدل کاملاً رقابتی بوده و در واقع برگ برنده دیگری برای مزدا محسوب می‌شود.

قیمت مدل صفر ۲۰۱۷ منطقه ازاد از ۸۰ الی ۱۰۵ میلیون بسته به میزان امکانات

 

 

پاسخ دهید