۱ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۲۴
4218

سوبارو اوت بک همراه همیشگی جان سخت

برای لذت بردن از زیبایی‌های خارج از جاده، داشتن یک خودروی دو دیفرانسیل، مقرون‌به‌صرفه و قابل اعتماد و جان سخت از ضروریات است. سوبارو اوت بک جدید همه این ویژگی‌ها را دارد.

طراحی نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ اوت‌بک از نمونه‌های بروز شدهٔ مدل‌های لگاسی و XV پیروی کرده است که شامل گرافیک داخلی جدید چراغ‌های جلو با خطوط نوری واضح‌تر می‌شود درحالیکه طراحی چراغ‌ها نیز گوشه‌دارتر شده است. علاوه بر این، در سپر جلو نیز تجدیدنظر شده و جلوپنجره و پروژکتورها نیز بزرگ‌تر شده‌اند. همچنین سوبارو ادعا می‌کند که روکش فلزی روی سپر جلو در حال حاضر محافظت بیشتری در برابر گِل و سنگ به عمل می‌آورد. در کل ظاهر سوبارو اوت‌بک ۲۰۱۸ زیباتر و البته باوقارتر شده است.

در زیر پوستهٔ خودرو اما سوبارو شاسی اوت‌بک را مورد بهسازی قرار داده است که ازجملهٔ تغییرات آن می‌توان به تنظیم مجدد کمک‌فنرها، فرمان و سیستم ترمز اشاره کرد که موجب پاسخ‌دهی بهتر فرمان و ترمزها شده است. این تغییرات موجب ارائهٔ سواری نرم‌تر و تجربهٔ رانندگی لذت‌بخش‌تری شده‌اند.

برای کاهش هرچه بیشتر سروصدای کابین، آینه‌های جانبی به جهت کاهش صدای باد تغییر یافته‌اند و در پنجره‌های جانبی جلو نیز از شیشه‌های عایق صدا استفاده شده است که قسمت جلویی کابین اوت‌بک را ساکت‌تر می‌کند. برای کاهش سروصدای عقب نیز در چرخ‌های عقب از لاستیک‌های ضخیم‌تری استفاده شده است. این به‌روزرسانی همچنین با ارائهٔ تجهیزات ایمنی جدید هم همراه بوده است که ازجملۀ آن‌ها می‌توان به چراغ‌های جلوی هماهنگ با فرمان (این سیستم که به چراغ‌های LED جلوی خودرو مربوط است هنگام پیچیدن با توجه به چرخش فرمان، با تغییر جهت نور چراغ‌های جلو مسیر پیچ را روشن می‌کند) نوربالای خودکار اشاره کرد.

کابین اوت‌بک ۲۰۱۸ نیز از متریال باکیفیت‌تری ساخته شده و کنسول وسط نیز دوباره طراحی شده است. سیستم اطلاعاتی-سرگرمی پیشرفتهٔ خودرو به‌صورت استاندارد از طریق یک نمایشگر ۶٫۵ اینچی ارائه می‌گردد درحالی‌که یک نمونهٔ ۸  اینچی نیز برای آن قابل سفارش است. از تیپ پریمیوم به بالا دوخت برجستهٔ واقعی روی داشبورد ارائه می‌گردد درحالی‌که تیپ‌های تورینگ و لیمیتد از این دوخت در صندلی‌ها و رو دری‌ها هم برخوردارند فرمان و صندلی‌ها با چرم پوشش داده شده‌اند و صندلی‌های برقی و گرم شونده جلو و عقب و اینه بغل ها ، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، سیستم صوتی هارمن-کاردون و تزئینات چوبی و پدال شیفت پشت فرمان و فرمان برقی و GPS و رادیو ماهواره ای و دوربین ۳۶۰ و رادار نقطه کور رادار ترمز اتومات و داریو مد و درب صندوق عقب برقی و ترمز دستی برقی و کیلس و استارت دکمه ای ۶ ایربگ در ۱۰ نقطه قفل دیفرانسیل از دیگر تجهیزات قابل ذکر اوت بک می باشند.

اوت‌بک جدید از اندازه‌ای رشد یافته برخوردار است. طول، عرض و ارتفاع آن افزایش یافته و در نتیجه فضای داخلی و فضای بار آن نیز بیشتر شده است. فضای داخلی انواع سوبارو همواره زبانزد بوده‌اند و این ماشین هم در همین رده قرار دارد. ارتفاع کف خودرو از کف اسفالت ۲۲ سانتی متر است (سانتافه و سورنتو ۱۸ سانت) که برای عبور از بسیاری از ناهمواری‌ها و سفرهای افرودیتان ، کافی است. ایمنی این خودرو نیز با بهره‌گیری از جدیدترین ابزارهای ایمنی فعال و غیرفعال تضمین شده است.

سوبارو در این خودرو یک سیستم جلوپنجرهٔ بسته شوندهٔ فعال را جهت کاهش مصرف سوخت ارائه کرده است اوت‌بک با فروشی نزدیک به ۱۸۳ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۶  که ۲۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد داشته است، پرفروش‌ترین محصول سوبارو در ایالات‌متحده لقب گرفت.

قیمت مدل ۲۰۱۸ موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری ۲ دیفرانسیل ۱۷۵ اسب بخار و ۲۳۵ نیوتن گشتاور و ۰ تا ۱۰۰ ۹٫۵ ثانیه از ۱۲۰ الی ۱۶۵ میلیون بسته به امکانات می باشد.

پاسخ دهید