۱۷ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۰
4227

سوبارو لگاسی شیک پوش جان سخت

سدان خانوادگی سوبارو برای مدل ۲۰۱۸، آپدیت‌هایی جزئی در طراحی بدنه و کابین، سیستم‌های ایمنی و تکنولوژی‌های اضافی دریافت کرده و گفته می‌شود که شرایط سواری آن نیز بهبود یافته است. لگاسی بالاخره همراه با اپل کارپلی و اندروید اتو همراه شده، ولی همچنان کاراکتر آشنای خود را حفظ کرده است.

تیپ های لگاسی همان مدل‌های قبلی هستند. مدل ۲٫۵ iدارای یک موتور ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر تخت با قدرت ۱۷۵ اسب‌بخار و ۲۳۰ نیوتن گشتاور و ۰ تا ۱۰۰ ۹ ثانیه و توزیع نیرو به صورت ۲ دیفرانسیل است. گیربکس متغیر پیوسته اتوماتیک (CVT) با حالت دستی و پدل‌شیفتر همچنان به عنوان تنها گزینه انتقال قدرت باقی مانده و در عین حال، در تنظیمات پردازنده کامپیوتر موتور به منظور واکنش سریع‌تر و ملموس‌تر نسبت به پدال گاز، بازنگری انجام شده است. ضمن اینکه، سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک همراه با گشتاور بُرداری به صورت استاندارد در تمام مدل‌های لگاسی از بیس تا فول به کار گرفته می‌شود. مدل ۲٫۵i در تریم‌های پایه، پرمیوم، اسپورت و لیمیتد عرضه می‌گردد.

جلوبندی لگاسی با اندکی تغییرات به سمت یک چهره متناسب‌تر و اسپورتی‌تر حرکت کرده است. در این طراحی جدید، هواکش‌ها عریض‌تر شده و در ارتفاع پایین‌تری قرار گرفته‌اند و جلوپنجره شش‌ضلعی نیز ابعاد بزرگتری پیدا کرده است. مدل ۲۰۱۸ یک بازنگری در طراحی سپر عقب را نیز تجربه کرده که در آن لوله‌های خروجی اگزوز نیز گنجانده شده‌اند. همچنین طراحی جدید چرخ‌ها و دو طیف رنگی جدید شامل خاکستری متالیک (Magnetite Gray Metallic) و قرمز صدفی (Crimson Red Pearl) نیز به آپشن‌های ظاهری این خودرو اضافه شده‌اند.

در حالی که سوبارو برای ایپمرزا یک پلتفرم کاملاً جدید معرفی کرده‌ است، لگاسی همچنان استخوان‌بندی گذشته را حفظ کرده و تنها به برخی تنظیمات در آن اکتفا کرده است. سوبارو در سیستم تعلیق مدل جدید از دامپرهایی استفاده کرده که گفته می‌شود که عملکرد آنها در سواری و لغزش بدنه بهتر از قبل است. همچنین به گفته خودروساز، سیستم فرمان برقی حالت خطی‌تری پیدا کرده و حسّ کنترل در پدال ترمز بهبود یافته است. کابین لگاسی نیز احتمالاً به لطف تنظیمات جدید سیستم پیشرانه، فرم تازه آینه‌های بغل که نویز ناشی از باد را کاهش می‌دهد، لایه نازک عایق به کار رفته در شیشه جلو و ضخامت بیشتر چرخ عقب، از سکوت و آرامش بیشتری برخوردار شده است.

داخل کابین در حالی که سوبارو در مدل‌های قبلی از یک نمایشگر ۶٫۲ اینچی استفاده کرده، اینک این سرویس‌ها از طریق یک نمایشگر چندرسانه‌ای ۶٫۵ اینچی استاندارد در اختیار راننده قرار می‌گیرند. ضمن اینکه امکان انتخاب یک گزینه نمایشگر ۸ اینچی (به جای نمایشگر ۷ اینچی در مدل قبلی) برای مشتری وجود دارد. قابلیت اتصال بلوتوثی گوشی تلفن و سیستم پخش صدا، کنترل صوتی از طریق گوشی آیفون، یک درگاه USB و یک ورودی صدای کمکی، از جمله تجهیزاتی هستند که همچنان به صورت استاندارد در تمام لگاسی‌هایی که دارای سیستم استارلینک هستند، ارائه می‌شوند. این در حالی است که آپشن‌هایی نظیر دو درگاه USB در جلو و عقب، امکان سازگاری و هماهنگی با گوشی‌های هوشمند، امکانات سرویس‌های ابری و سیستم ناوبری TomTom در سطوح تریم بالاتر در دسترس قرار می‌گیرند. سوبارو همچنین اعلام کرده که با استفاده از دو میکروفن در داخل کابین، قابلیت تشخیص فرمان‌های صوتی را ارتقا داده است.

یک کنسول میانی که طراحیِ جدیدی پیدا کرده، پیرامون سیستم چندرسانه‌ای را دربر گرفته است و غربیلک فرمان نیز فرم تازه‌ای دارد. در سطوح تریم بالاتر، دوخت‌های بسیار مناسبی در داشبورد، صندلی‌ها، پنل درها و همین‌طور الگوهای مشکی براق و نگین‌های نقره‌ای را شاهد خواهیم بود. علاوه بر این، یک تم رنگ سوم، «خاکستری» به جمع «مشکی» و «عاج» اضافه شده است

سوبارو همچنین لیست آپشن تجهیزات ایمنی هوشمند در لگاسی را گسترش داده است. سیستم دوربین و حسگر‌های EyeSight سوبارو در حال حاضر شامل مواردی چون کروز کنترل انطباقی، ترمز پیش‌برخورد، هشدار انحراف از خطوط، دستیار حفظ حرکت در بین خطوط، تشخیص نقطه کور و هشدار ترافیک پشت‌سر می‌شود. امّا در مدل ۲۰۱۸، تجهیزاتی مانند چراغ‌های جلوی انطباقی و نوربالای اتوماتیک و سیستم پایش باد لاستیک‌ها اضافه شده است. دوربین استاندارد نمای عقب یا ۳۶۰ سفارشی ، تصویر نمایشگری را تأمین می‌کند که در آن مطابق ورودی‌های فرمان از طرف راننده، راهنمایی‌های لازم در دسترس قرار می‌گیرند.

در کل، لگاسی ۲۰۱۸، مجموعه‌ای تغییرات کوچک را به خود دیده است. البته با توجه به اینکه لگاسی و در حالت کلی، «سوبارو» برای هشتمین سال متوالی رکورد فروش سالانه شرکت را شکسته است باید گفت که این مدل نیازی به چیزی بیشتر از اینها نیز ندارد.

قیمت لگاسی ۲۰۱۸ منطقه بسته به امکانات از ۱۲۵ الی ۱۷۵ میلیون

مدل ۲۰۱۷ از ۱۱۵ میلیون..

 

پاسخ دهید