۲۷ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۰۵
422

معرفی الفا جولیتا 2013

معرفی الفا جولیتا ۲۰۱۳

برای خودروی مانند جولیتا، ایمنی یک پیش فرض اولیه به حساب می آید. استفاده گسترده از مدرن ترین تکنولوژی های روز دینای خودرو، در کنار طراحی ویژه اتاق خودرو و سیستمهای کنترل حرکتی و ایمنی های فعال و غیر فعال در کنار هزاران ساعت تست این خودرو سبب شده است کسب 5 ستاره ایمنی موسسه EuroNcapبخش کوچکی از تضامین امنیتی جولیتا شود. کسب عنوان ایمن ترین خودروی کلاس متوسط در جهان نیز تنها یکی از ویژگی های جولیتا می باشد.

الفا جولیتا ۲۰۱۳
برای خودروی مانند جولیتا، ایمنی یک پیش فرض اولیه به حساب می آید. استفاده گسترده از مدرن ترین تکنولوژی های روز دینای خودرو، در کنار طراحی ویژه اتاق خودرو و سیستمهای کنترل حرکتی و ایمنی های فعال و غیر فعال در کنار هزاران ساعت تست این خودرو سبب شده است کسب ۵ ستاره ایمنی موسسه EuroNcapبخش کوچکی از تضامین امنیتی جولیتا شود. کسب عنوان ایمن ترین خودروی کلاس متوسط در جهان نیز تنها یکی از ویژگی های جولیتا می باشد.

قلب تپنده ی جولیتا خون اصیل آلفا را همچون آتشفشانی از شور و هیجان درون کالبد عضلانی آن جاری میکند تا شور واقعی جوانی را به سرنشینانش ارزانی کند.دنیایی از تکنولوژی های مدرن و تجربیاتی منحصر بفرد که رد آنها را تنها در مسابقات فرمولای وان می توان گرفت؛ ترکیبی بی نظیر از سرعت، شتاب بالاو مصرف سوخت پایین و پاکیزگی را که هنوز در بسیاری از خودرها جزو آمال و آرزوها می باشد به صورت یکجا در جولیتا خواهید یافت.

استفاده از تکنولوژی های مولتی ایر، مایکروهیبرید(Start & Stop)، تویین توربو سبب شده است موتور جولیتا علی رغم حجم پایین قدرت و گشتاور خارق العاده ای داشته باشد. پایین ترین میزان مصرف سوخت در کلاس هاچ بک سایز متوسط علی رغم شتاب بسیار عالی ناشی از ترکیب فوق العاده قوای محرکه جولیتا می باشد.جولیتا با دو نوع گیربکس دستی و دو کلاچه TCTعرضه می شود. کیفیت بالای ساخت هر دو گیربکس و انتخاب هوشمندانه ضرایب آنها، سبب شده است علاوه بر ارائه پویایی بی نظیری که از یک آلفا رومئو انتظار می رود، مصرف سوخت خودروها نیز بسیار کاهش یابد.سیستم تعلیق جولیتا در جلو از نوع مک فرسون انتخاب شده است که از آلیاژهای سبک ساخته شده است. این سیستم علیرغم راحتی مناسب، با کمک سیستم مولتی لینک عقب پایداری مناسبی را در پیچها و مانورها در جولیتا برای راننده به ارمغان می آورد.سامانه کنترل دینامیک خودرو (VDC) ترکیبی از سیستمهای پیشرفته الکترونیکی می باشد که در کنترل خودرو در زمان حرکت به کمک شما می آید. مجموعه این سیستم از تکنولوژیهای ESP، ASR،HBA، MSR،CBC، DST، HHC،ABS،EBD، E-Q2،PreFill و AFS تشکیل شده است که نهایت لذت رانندگی مطمئن را برای شما به ارمغان می آورد.

آلفا D.N.A

با این تکنولوژی جولیتا را برای شرایط مختلف رانندگی آماده نمایید. در حالت رانندگی اسپرت می بایست حالت دینامیک (D)، رانندگی روزمره و عادی (N) و در شرایط هوایی نامساعد (A) را با استفاده از کلید روی کنسول انتخاب شود تا کلیه سیستمهای خودرو شامل کنترل دینامیک (VDC)، سیستم ضد لغزش(E-Q2)، موتور و گیربکس ، ترمزها و فرمان خودرو کاملا تحت اوامر شما خواهند بود.

D : دینامیک
انتخاب این مد رانندگی، غول قدرت و دینامیک را در جولیتا بیدار می نماید و خون اسپرتی آلفا را در رگهای جولیتا به جریان می اندازد: واکنش موتور بسیار سریع تر می شود، دور موتور به محدوده قرمز نزدیک می گردد، گشتاور موتور در همه دورهای زیاد می شود، VDC و فرمان در حالت اسپرت قرار میگیرد، لنتهای ترمز به دیسک نزدیک می شود تا زمان توقف کاهش یابد، سیستم ضد لغزش دیفرانسیل E-Q2 هم امکان عبور ایمن از هر پیچی را فراهم می آورد.

N : رانندگی روزمره و عادی
آرامش و رانندگی اقتصادی حاصل انتخاب این مد است. استهلاک و مصرف سوخت خودرو در این حالت به کمترین حد خود می رسد در عین حال خودرو قابلیتهای دینامیکی خود را تا حد زیادی حفظ می کند.

A : شرایط هوایی نامساعد
زمانی که شرایط آب و هوایی بد می شود، تکنولوژی در جولیتا به کمک شما می آید. در این حالت هماهنگی کامل بین سامانه کنترل دینامیکی خودرو (VDC) و سیستم ضد لغزش دیفراسیل (E-Q2) و سیستم ضد لغزش چرخها(ASR) با فرمان و ترمز ها سبب جلوگیری از هرگونه لغزش خودرو می شود.

مشخصات کلی

حجم موتور 

۱۳۶۸ CC

تعداد سیلندر ها

۴ عدد

آرایش قرار گیری سیلندر ها

خطی مستقیم

حد اکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار)

۱۷۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه

حد اکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار)

۲۵۰ نیوتون متر در ۲۵۰۰ دور در دقیقه

سیستم حرکتی خودرو (انتقال قدرت)

موتور جلو دیفرانسیل جلو

نوع جعبه دنده

جعبه دنده دو کلاچه

تعداد دنده ( جلو )

۶ عدد 

حد اکثر سرعت

۲۱۸ کیلومتر بر ساعت

شتاب ۰ تا ۱۰۰ ( ثانیه )

۸ ثانیه

سیکل ترکیبی مصرف سوخت

۵٫۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

استاندارد آلایندگی

Euro 5 

 

 

مشخصات تولید کننده

 

کارخانه تولید کننده

آلفا رومئو 

کشور تولید کننده

ایتالیا

نام و مدل اتومبیل

آلفا رومئو جولیتا ( فول )

 

 

مشخصات فنی بدنه

 

کلاس بدنه

هاچ بک

کلاس اتومبیل

C Segment

ابعاد

 

وزن

۱۳۱۰ کیلوگرم

تعداد فضای سرنشینان

۵ نفر

 

 

مشخصات فنی موتور

 

حجم موتور

۱۳۶۸ CC

نوع موتور

بنزین دارای توربو

تعداد سیلندر ها

۴ عدد

تعداد سوپاپ ها

۱۶ عدد

محل قرار گیری موتور

خطی مستقیم

سیستم سوخت رسانی

انژکتوری تزریق مستقیم

ظرفیت باک

۶۰ لیتر

توان خروجی حجمی

۱۲۱ اسب بخار بر لیتر

 

سیستم ترمز ها

 

نوع سیستم ترمز

دارای سیستم مدیریت پایداری خودرو

نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو

دیسکی خنک شونده با هوا

نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب

دیسکی خنک شونده با هوا

 

سیستم تعلیق و فرمان

 

نوع سیستم تعلیق

سیستم تعلیق پیشرفته مستقل

تعلیق جلو

جناغی دوبل

تعلیق عقب

اتصال چندگانه ( Multi Link )

کمک فنر های جلو

کمک فنرهای گازی

کمک فنر های عقب

کمک فنرهای گازی

نوع سیستم فرمان

قدرت کمکی الکتریکی و حساس به سرعت

 

عملکرد اتومبیل

 

مصرف سوخت شهری

۶٫۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

مصرف سوخت جاده ای

۴٫۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

 

 

امکانات دیگر

 

 

قیمت

۱۴۸۰۰۰۰۰۰ تومان پلاک ملی

کیسه های هوا

مجهز به ۶ کیسه هوای ایمنی که شامل :جلو ، جانبی ، پرده ای محافظ سر ، کلید غیر فعال سازی کیسه هوای ایمنی جهت نصب صندلی کودک

سیستم های امنیتی و حفاظتی

سیستم کلید ضد سرقت ، دارای قفل مرکزی در اختیار راننده ، دارای ریموت کنترل رادیویی ، دارای دزدگیر

سیستم فرمان و هدایت پذیری

قدرت کمکی الکتریکی به همراه سیستم هوشمند الکترونیکی فرمان و سیستم حساس به سرعت

سیستم روشنایی عقب

چراغهای LED طیفی به همراه مه شکن

سنسور های پیش فعال

مجهز به سنسور باران جهت کارکرد اتوماتیک برف پاک کن ها ، مجهز به سنسور پارک

سیستم های کمک رانندگی

مجهز به سنسور پارک جلو و عقب ، سیستم کروز کنترل 
ABS
کیسه هوای راننده و سرنشین
نمایشگر چند منظوره
بلوتوث
تنظیم برقی صندلی راننده 
سیستم یخ زدگی برف پاک کن
سانروف
سنسور پارک
سنسور باران
سیستم تهویه
ورود بدون کلید
قفل کودکجولیتا تجهیزات الکترونیک زیادی را به صورت استاندارد دریافت می کند که برخی از آن ها عبارتند از کنترل دینامیکی خودرو VDC، کنترل پایداری الکترونیکی و DNA انتخابی آلفارومئو است که به راننده اجازه می دهد سه نوع رانندگی Dynamic، Normal و All Weather را انتخاب کند.این تنظیمات رفتار موتور، ترمزها، فرمان، تعلیق و جعبه دنده را کنترل می کند. از امکانات این خودرو می توان به ۶ کیسه ایمنی هوا ترمزهای دیسکی در عقب و دیسکی خنک شونده در جلوست که به سیستم های کمکی ABS،EBD ، EBA، ASR، Hill Holder، MSR ،CBC،Q2E و DST مجهز شده است.از دیگر امکانات این خودرو می توان به صندلی های برقی ردیف جلو و تاشو در ردیف عقب، آینه های برقی فتوکرومیک مجهز به گرمکن، سنسور پارک عقب، کروز کنترل، سنسور باران، سیستم استارت استاپ، تزئینات داخلی فیبر کربنی و… اشاره کرد.سقف پانوراما، رینگ های تیتانیومی، کالیپرهای قرمز رنگ مسابقه ای، بلند گوهای مارک Bose ، سامانه ناوبری، چرم طبیعی روکش صندلی ها و تنظیم گودی کمر از امکانات سفارشی این خودرو به شمار می روند.جولیتا توسط موسسه تست تصادف یورو ان کاپ مورد آزمایش قرار گرفته است و با کسب ۸۷ درصد امتیاز توانسته هر ۵ ستاره ایمنی را از این موسسه دریافت کند و به عنوان ایمن ترین خودرو کامپکت ساخته شده شناخته شود. جولیتا در سال ۲۰۱۰ توسط این موسسه بهترین خودرو خانوادگی کوچک در این رده نامگذاری شده است.

عکس از علی باخدا

پاسخ دهید