۱ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۱۲
4107

معرفی مرسدس بنز E200 2015

مدل محبوب کلاس E همچنان نقش خود را به‌عنوان بازیگری قوی برای مرسدس بنز ایفاء می‌کند. در حال حاضر، این خودرو به همراه گزینه‌های انتخابی متعددی همچون طرح‌های متفاوت بدنه و نیز پیشرانه‌های گوناگون، عرضه می‌شود که وجود همین امر به‌تنهایی مجبورتان می‌کند که جهت خرید هر یک از آن‌ها به‌سختی بیندیشید.

نمای ظاهری
مرسدس بنز کلاس E مدل ۲۰۱۵، یک سدان اجرایی (مدیریتی) است که از طرح محتاطانه‌ای برخوردار بوده و به لحاظ سبک طراحی هم از آموزه‌های رایج در این کمپانی پیروی می‌کند. به‌دوراز هرگونه خودنمایی متظاهرانه و هیاهوهای منبعث از آن، این خودرو ویترینی از طراحی نرم و نیز جزییات لوکس را به نمایش می‌گذارد. مسلماً طراحی چراغ‌های جلو این خودرو که با مابقی بدنه‌اش تناسبی ندارد رتبه آن را در این زمینه پایین آورده است.

کابین
آن‌چنان که انتظارش دارید، شما می‌توانید حجم فراوانی از تجهیزات مناسب و راحت را در درون کابین مرسدس بنز کلاس E بیابید. پوشش‌های چرمی به کار رفته در آن با نهایت دقت و زیبایی دوخته شده است و نمای معتدلانه داشبورد هم گیرایی خاصی را از خود ساطع می‌کند.

مهندسی
در مرسدس E کلاس شما می‌توانید شاهد مواردی همچون دوربین پارک عقب، انواع سیستم‌های هشداردهنده در حین رانندگی، سانروف کشویی، چراغ‌های هوشمند و نیز سیستم ورود بدون کلید باشید و البته این لیست همچنان ادامه می‌یابد. هیچ موردی را در کابین این خودرو مشاهده نمی‌کنید که حسی از ارزانی و یا بی‌کیفیت بودن را به شما القا کند.

آنچه که در این خودرو ارائه می‌شود
آن‌چنان که شما از این برند انتظار دارید، تعداد بی‌شماری از گزینه‌های انتخابی، در رده‌های های گوناگون مرسدس بنز E کلاس ۲۰۱۵، در دسترستان خواهد بود. نخستین آن‌ها نیز وجود سه تیپ متفاوت از بدنه است که شامل سدان، کوپه و کابریولت می‌گردد. پیشرانه‌های ارائه شده نیز از نمونه ۲ لیتری شروع شده و به ۵٫۵ لیتری ختم می‌گردد. بهای تیپ‌های مختلف این خودرو نیز بین ۱۸۱,۰۰۰ الی ۴۶۳,۰۰۰ درهم است.

جمع‌بندی نهایی
مرسدس بنز E کلاس بر روی کاغذ خودرویی ناامیدکننده نیست و به‌طور حتم مدل‌های کوپه و کابریولت این خودرو از زمره زیباترین و شکیل‌ترین نمونه‌های موجود در بازار هستند. در حال حاضر صحبت‌های فراوانی در مورد بهای تیپ‌های نهایی این خودرو، همچون مدل E63 AMG صورت می‌پذیرد. زیرا بهای این نمونه، وارد قلمرو مدل‌های کلاس S گردیده است. ایمنی
نمونه سدان کلاس E مدل ۲۰۱۵ در موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) تحت تست‌های متعدد قرار گرفت و در تمامی بخش‌ها اعم از استحکام سقف، برخورد از نیمه جلو (همپوشانی کامل)، برخورد از بغل (بخش کناری خودرو) و نیز حفاظت از سر و صندلی‌ها و در نهایت در تست دشوار SMALL OVERLAP (همپوشانی کوتاه)، بالاترین امتیاز یا همان خوب (GOOD) را به دست آورد.
۸ عدد کیسه هوای ایمنی (راننده، سرنشین جلو، جانبی، پرده‌ای، زانویی)
سیستم ضد بلوکه ترمز ASB
سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD
سیستم کمکی ترمز BA
سیستم کنترل پایداری DSC
سیستم کنترل کشش ASR
سیستم کمکی شروع حرکت از روی تپه‌ها
پکیج فنربندی تطبیقی
سیستم پیش کشنده کمربندهای ایمنی
سیستم ISO FIX برای صندلی کودکان
سیستم نمایشگر فشار باد لاستیک‌ها TIRE PRESSURE MOINTORING DISPLAY
سیستم کمکی ردیابی تصادفات ATTENTION ASSIST COLLESION DETECTION
سیستم کمکی نگه‌دارنده خودرو در مسیر LANE KEEPING ASSIST
سیستم تشخیص نقاط کور BLIND SPOT ASSIST
چراغ ترمز تطبیقی
کیت تعمیر تایرها

قیمت
در ایران: ۴۴۰ الی ۴۶۰ میلیون (نمونه E250 سدان مدل ۲۰۱۴، ثبت‌نام در نمایندگی) – 480 الی ۵۲۰ میلیون تومان (نمونه E250 سدان مدل ۲۰۱۵، بازار آزاد)
در امارات: ۱۸۱,۰۰۰ درهم (مدل E200 سدان مدل ۲۰۱۵) – 197,000 درهم (مدل E250 سدان مدل ۲۰۱۵)

 

 

حجم موتور ۱۹۹۱
تعداد سیلندرها ۴
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) ۱۸۴ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) ۲۷۰ نیوتون متر در ۱۴۰۰ تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه
سیستم حرکتی خودرو (انتقال قدرت) موتور جلو دیفرانسیل عقب
نوع جعبه دنده جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده (جلو) ۷
حداکثر سرعت ۲۳۳
شتاب ۰ الی ۱۰۰ (برحسب ثانیه) ۸
سیکل ترکیبی مصرف سوخت ۶٫۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو ۶

پاسخ دهید