۱۴ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۲:۱۰
4243

معرفی Nissan Juke 2020

اولین چیزی که در برخورد با جوک جدید متوجه خواهید شد ظاهر متمایز آن است که از چراغ‌های گرد بزرگ گرفته تا قوس‌های گلگیر نوین و سقفی با رنگ متفاوت را شامل می‌شود. متمایز بودن در کلاسی که فوق‌العاده رقابتی است ضرورتاً چیز بدی نیست و اگرچه طراحی یک خودرو موضوعی شخصی است اما به نظر می‌رسد نیسان در مقایسه با نسل قبلی جوک روش مرسوم‌تری را در پیش گرفته است. در بخش جلوی این خودرو شاهد جلوپنجره‌ای هستیم که به خوبی با چراغ‌های نازک و گرد پایین آن ترکیب شده است.

طراحی جدید جوک دل‌نشین‌تر از قبل بوده و نیسان می‌گوید کابین این خودرو هم بزرگ‌تر شده و فضای پای سرنشینان عقب بهبود ۵٫۸ سانتی‌متری داشته و البته فضای سر هم حدود ۱ سانتی‌متر بیشتر شده است. محفظه‌ی بار جوک ۲۰۲۰ گنجایش ۴۲۲ لیتری داشته که افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به نسل قبل نشان می‌دهد. البته این افزایش ابعاد با رشد همه‌ی جانبه ی جوک به دست آمده به گونه‌ای که طول/عرض/ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۴۲۱۰/۱۸۰۰/۱۵۹۵ میلی‌متر می‌باشد. نیسان می‌گوید علیرغم ابعاد بزرگ‌تر جوک جدید، وزن این خودرو ۲۳ کیلوگرم کمتر از قبل شده است.

دگرگونی جوک ۲۰۲۰ در کابین هم ادامه یافته و در این بخش شاهد صفحه لمسی ۸ اینچی با استایل شناور هستیم. این صفحه لمسی امکان دسترسی به سیستم اطلاعات سرگرمی جدید نیسان کانکت را میسر می‌سازد. از جمله سیستم‌های ارتباطی هم می‌توان به اپل کارپلی و اندروید اتو اشاره کرد.

مالکان جوک همچنین می‌توانند از طریق گوشی هوشمند خود به عملکردهای متنوعی همچون قفل‌کردن درب‌ها، روشن کردن چراغ‌ها و یا حتی فرستادن مقصد خود به خودرو دسترسی داشته باشند. جوک همچنین از سیستم‌های کمک‌راننده و ایمنی زیادی سود می‌برد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ترمز اضطراری خودکار، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و پایش نقاط کور , سیستم صوتی حرفه ای Bose با هشت اسپیکر که ۴ اسپیکر در دوطرف پشت سری صندلی های جلو قرار دارد .اپشن های سانروف و سقف پانوراما و دوربین ۳۶۰ و گرم کن صندلی جلو و گرم کن فرمان و فرمان D و سقف ۲ رنگ در پکیج های بالاتر قابل سفارش می باشد و درایو مد و اتو هلد و ترمز دستی برقی در مدل پایه در اختیار مشتریان قرار دارد شاید جالب‌توجه‌ترین ویژگی این خودرو سیستم خودران نیسان باشد که در جوک جدید ارائه شده است.

نیروبخش این کراس اوور ساب کامپکت پیشرانه‌ی ۳ سیلندر ۱ لیتری توربویی است که قدرت ۱۱۷ اسب بخاری دارد که با حفظ قدرت سابق جایگزین موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۷ اسب بخاری نسل قبل شده است . این نیرو از طریق گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته دوکلاچه اتومات به صورت تک دیف یا دو دیف به چرخ های جلو یا تمامی چرخ ها منتقل می شود همچنین به زودی موتور قویتر نسخه نیسمو با قدرت ۱۹۰ تا ۲۰۰ اسب بخاری معرفی خواهد شد قیمت پایه از ۲۱۵۰۰ دلار تا نسخه فول لیمیتد ۲۹۵۰۰ دلار می باشد.

پاسخ دهید