۵ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۹:۵۹
4237

معرفی Nissan Sunny 2020

نسل جدید این سدان ساب‌کامپکت در ظاهر به‌طور کامل نسبت به قبل متحول شده و کاملاً از استایل ساده و خسته‌کنندهٔ قبلی فاصله گرفته است. سانی ۲۰۲۰ در نمای جلویی با جلوپنجرهٔ V شکل که توسط چراغ‌های زاویه‌داری احاطه شده، کاملاً نشان می‌دهد که یک نیسان است.در پروفیل جانبی سانی، کاپوت عضلانی و شیب بیشتر شیشهٔ جلو جلب‌توجه می‌کند. در اینجا خط شانهٔ خودرو از چراغ‌های جلو آغاز شده و روی درهای جلو محو می‌شود درحالی‌که از زیر آن خط دیگری آغاز شده و با عبور از دستگیرهٔ درها به چراغ‌های عقب می‌رسد. در بخش جانبی همچنین دقیقاً مثل سدان بزرگ‌تر آلتیما، خط پنجره‌های جانبی در انتها به سمت بالا حرکت کرده درحالی‌که طراحی سقف هم از نوع شناور است. علاوه بر این، فرم چراغ‌های عقب سانی نیز دقیقاً مشابه دیگر سدان‌های نیسان یعنی آلتیما و ماکسیما است. به همین دلیل، نسل جدید سانی همانند یک آلتیمای کوچک به نظر می‌رسد.

نیسان فعلاً اطلاعات زیادی از کابین سانی جدید منتشر نکرده است اما تصاویر که متعلق به نسخهٔ SR خودرو هستند، غربیلک فرمان D شکل و صفحه آمپر مدرنی را نشان می‌دهد. در این صفحه آمپر یک نمایشگر بزرگ جای گرفته که دورسنج موتور را هم ارائه می‌کند اما سرعت‌سنج همچنان آنالوگ است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی قابل‌توجه این سدان جدید ژاپنی نیز می‌توان به تودوزی دورنگ با طرح موسوم به Gliding Wing روی داشبورد و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی مدرن با اندروید اتو و کارپلی اشاره کرد.​

نیسان تأیید کرده است که تیپ پایهٔ سانی جدید به‌صورت استاندارد به سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای و پنجره‌های برقی مجهز است درحالی‌که امکان سفارش آپشن‌های لوکسی مثل گرم‌کن صندلی‌های جلو و سیستم تهویهٔ اتوماتیک هم برای آن وجود خواهد داشت. علاوه بر این، خریداران می‌توانند پکیج ایمنی Safety Shield 360 نیسان را هم برای این ماشین سفارش دهند که مجموعه‌ای از سیستم‌های کمک‌راننده مثل هشدار نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، هشدار خروج از خط و نوربالای خودکار را ارائه می‌کند.

نیسان برای نسل جدید سدان ساب‌کامپکت خود یک پیشرانهٔ ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی را در نظر گرفته که ۱۲۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این یعنی سانی جدید ۱۳ اسب بخار قدرت و ۹ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به نسل قبلی خود دارد؛ اما با وجود پیشرانهٔ جدید، نیسان همچنان گیربکس پنج سرعتهٔ دستی را حفظ کرده ولی خوشبختانه این تنها گیربکس سانی نیست و خریداران می‌توانند یک نمونهٔ CVT را هم برای آن سفارش دهند. نسل جدید نیسان سانی از تابستان به بازار عرضه خواهد شد.

مشتریان با پرداخت ۱۴۳۷۰ دلار به نسخه‌ی پایه‌ی سانی ۲۰۲۰ که سانی S نامیده می‌شود دست پیدا خواهند کرد. این خودرو از گیربکس ۵ سرعته دستی برخوردار است اما می‌توان با پرداخت ۱۶۷۰ دلار دیگر گیربکس CVT ایکس ترونیک را نیز دریافت کرد. مدل رده میانی SV که به گیربکس CVT مجهز است قیمت ۱۷۶۴۰ دلاری داشته و نهایتاً برای مدل اسپورت SR باید ۱۸۲۴۰ دلار پرداخت کنید.سانی در بازار امریکا با اسم ورسا فروخته می شود.

پاسخ دهید