۲۰ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۰۳
4194

هاچ بک خوش رکاب و خوش قیمت و کم استهلاک آلمانی

فیس‌لیفت جدید نسل هفتم گلف نشان‌دهندهٔ فناوری‌های پیشرو و قوای محرکهٔ کم‌مصرف‌تر و کارآمدتر است درحالی‌که در زبان طراحی آن‌هم کمی تجدیدنظر شده است. گلف در نیمهٔ عمر خود علاوه بر طراحی بیرونی جدید، به فناوری‌های جدیدی هم مجهز شده است. ازجمله سیستم رانندگی نیمه‌مستقل و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید با قابلیت کنترل از طریق حرکت دست.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، تغییرات ظاهری فیس‌لیفت گلف ظریف و جزئی است به‌گونه‌ای که سپرهای جلو و عقب از نو طراحی شده‌اند، در چراغ‌های جلو تجدیدنظر کامل شده و حالا در داخل خود مجهز به چراغ‌های روشنایی در روز شده‌اند و برای چراغ‌های عقب نیز از نمونه‌های جدید LED استفاده شده است. همچنین چراغ‌های جلوی LED جایگزین نمونه‌های زنون قبلی شده‌اند. قسمت جلویی خودرو هم‌اکنون به لطف نوار کرومی پایین جلوپنجره، عریض‌تر به نظر می‌رسد. همچنین طراحی ورودی‌های هوای درون سپر هم تغییر کرده است. تغییر رینگ‌ها و ارائهٔ رنگ‌های جدید نیز از دیگر تغییرات ظاهری گلف جدید هستند.

در زیر کاپوت گلف جدید یک پیشرانهٔ ۱٫۵ و ۱٫۴ لیتری توربو بنزینی کاملاً جدید ارائه شده که ۱۵۰ و ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور و ۰ تا ۱۰۰ ۸٫۵ ثانیه دارد. همچنین این موتور مجهز به سیستم غیرفعال‌سازی سیلندرها شده که جهت کاهش مصرف سوخت دو سیلندر موتور را غیرفعال می‌کند. فولکس‌واگن اعلام کرده که نسخهٔ ۱۵۰ اسبی این موتور ۵ لیتر در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند.

دکتر «Frank Welsch» عضو هیئت‌مدیرهٔ فولکس‌واگن در این رابطه می‌گوید:

«این موتور جدید گلف در دنیای واقعی تا یک لیتر مصرف سوخت کمتری نسبت به موتورهای قبلی دارد. این‌یک پایداری هوشمند و پیشرفتی مقرون‌به‌صرفه برای همه است».

علاوه بر این، قدرت نسخهٔ اسپرت GTI گلف جدید نیز افزایش یافته است به‌طوری‌که در مدل استاندارد به ۲۳۰ و در مدل پرفورمنس به ۲۴۵ اسب بخار رسیده است. همچنین یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه هم جایگزین نمونهٔ شش سرعتهٔ DSG قدیمی شده است

اما بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین ویژگی‌های گلف جدید، تکنولوژی‌های آن هستند به‌گونه‌ای که محبوب‌ترین هاچ‌بک دنیا هم‌اکنون مجهز به سیستم‌های کمک‌راننده‌ای چون سیستم کمکی نیمه‌مستقل حرکت در ترافیک، سرویس پایش عابر پیاده به همراه ترمز شهری اضطراری، سیستم کمکی تریلر، کروز کنترل تطبیقی، سیستم حفظ حرکت میان خطوط، سنسور نقاط کور، سامانۀ هشدار ترافیک عقب، سیستم شناسایی تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، تثبیت‌کنندهٔ تریلر و ترمز اتوماتیک پس از برخورد شده است. همچنین رادار خودرو نیز از قسمت پایینی سپر به پشت لوگوی VW در روی جلوپنجره منتقل شده است.

علاوه بر این، صفحه آمپر سنتی آنالوگ خودرو هم با یک نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی دیجیتالی جایگزین شده است. در این نمایشگر جدید راننده قادر به انتخاب پنج ترکیب مختلف است. ازجمله نمایش ناوبری که راننده را قادر می‌سازد بدون چشم برداشتن از جاده بدان نگاه کند. در گلف جدید نسل کاملاً جدیدی از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ارائه شده است که این سیستم برای اولین بار در میان محصولات فولکس‌واگن مجهز به تشخیص حرکت دست شده است. البته سال آینده این ویژگی برای دیگر محصولات فولکس‌واگن هم ارائه خواهد شد. صفحه‌نمایش‌های خودرو نیز شامل نمونه‌هایی از ۶٫۵ تا ۹٫۲ اینچی می‌شود.

بالاترین مدل گلف مجهز به یک نمایشگر ۹٫۲ اینچی HD است که به جهت حذف دکمه‌های فیزیکی سنتی، همه‌چیز را از طریق این مانیتور لمسی می‌توان کنترل کرد. همچنین این سیستم این اختیار را به کاربر می‌دهد که از سه طریق صوتی، لمسی و یا با حرکت دست آن‌را کنترل کند.

رئیس برند فولکس‌واگن «Herbert Diess» در مورد گلف جدید گفته است:

«تمرکز اصلی ما در این خودرو ارائهٔ نسل کاملاً جدیدی از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و ویژگی‌های اتصالی بوده است. هیچ خودروی کامپکت دیگری دقیق‌تر و ایمن‌تر از گلف نیست. فولکس‌واگن در حال شتاب گرفتن است. ما در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ مدل جدید و به‌روزرسانی‌های عمده‌ای را ارائه خواهیم کرد. همچنین تا سال ۲۰۲۰ ما به‌طور کامل سبد محصولاتمان را نوسازی خواهیم کرد».

قیمت مدل ۲۰۱۷ موتور ۱٫۴ لیتری توربو ۱۴۰ اسب بخار و ۲۵۰ نیوتن گشتاور و ۰ تا ۱۰۰ ۸٫۵ ثانیه منطقه ۱۱۰ الی ۱۲۰ میلیون بسته به امکانات

 

پاسخ دهید