۲۶ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۲
6202

ورود اولین سری هوندا HR-V ایران به رشت

هوندا HR-V یک کراس‌اوور ساب کامپکت است که تاکنون در دو نسل متفاوت به تولید رسیده است. نسل اول این خودرو از سال‌های ۱۹۹۸ الی ۲۰۰۶ میلادی در مدار تولید بود، اما نسل فعلی و یا دوم آن که برای اولین بار در ایران وارد رشت شده ، برای نخستین بار، سال ۲۰۱۴ میلادی و به قالب یک کانسپت در نمایشگاه خودروی نیویورک به نمایش در آمد و نسخه تولیدی آن نیز در سال ۲۰۱۵ به بازارعرضه شد. هوندا HR-V از پلتفرمی همسان با هوندا فیت سود می‌برد. این خودرو با نام هوندا وزل (VEZEL) هم فروخته می‌شود.که پرفروش ترین کراس اوور ساب کامپکت بازار ازاد جهانی ژاپن با گمرکی ۰ درصد می باشد.

هوندا HR-V یک خودروی کاملاً جهانی است و در جای‌جای گیتی خط تولید آن جاری و برقرار است. به غیر از زادگاهش ژاپن، کشورهایی چون انگلیس، برزیل، هند، مکزیک، تایلند، مالزی و آرژانتین هم خط تولید دارد با داشتن ۸ خط تولید جهانی به راحتی می توانید میزان محبوبیت و تعداد مشتریان آن را حدس بزنید. این خودرو در بازارهای جهانی با همتایانی چون رنو کپچر، پژو ۲۰۰۸، نیسان جوک و کیکس، مزدا CX-3، اپل موکا و تویوتا CHR… رقابت می‌کند.

سایت «AUTOEXPRESS» بریتانیا نکات مثبت هوندا HR-V را در مواردی چون: فضای داخلی جادار، طراحی شیک و صندلی‌ها تاشوی هوشمند عقب ذکر نموده . همچنین این سایت خودرویی بر ساکت و نرم بودن پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۱۲۸ اسب بخاری آن مهر تأیید زده است، پیشرانه‌ای که هوندا  HR-V های ملی سفارش کشورمان با آن در بازار عرضه خواهد شد.

همچون دیگر ساخته‌های هوندا، مدل HR-V نیز از ساختار قرص و مستحکمی بهره می‌برد. کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه یوروانکاپ و همچنین، امتیاز ۸۶ درصدی ایمنی برای سرنشینان بزرگسال، جای کمترین گله و شکایتی را برای مالکان آن باقی می‌گذارد؛ و در کنارش، وجود ۶ عدد کیسه هوا و سامانه‌هایی چون هشداردهنده خروج از مسیر حرکت و پیشگیری از تصادف و… اطمینان مضاعفی را به سرنشینان آن هدیه می‌دهد.

هوندا HR-V از تجهیزات رفاهی پرباری در داخل کابین خود بهره می‌برد که از آن جمله می‌توان به سقف پانوراما، ۴ رادار ترمز اتومات جلوگیری تصادف از جلو تابلو خوان جاده کروز کنترل هوشمند همراه با کم و زیاد کردن سرعت اتومات حرکت بین خطوط سیستم کمک پارک، سیستم هوشمند ورود بدون کلید با دکمه استارت، سیستم تهویه مطبوع تمام اتوماتیک ۲ کاناله لمسی، پوشش چرمی صندلی‌ها و فرمان، گرم‌کن صندلی‌ها، آینه‌های تاشوی برقی، سنسور حساس به نور چراغ‌های جلو، سنسور باران و چراغ جلو زنون عقب LED و پدال شیفتر پشت فرمان و اتوهلد و سیستم استارت و استاپ برای مصرف سوخت کمتر و شیشه ها دودی UV , مانیتور لمسی ۷ اینچی و پورت USB HDMI و دوربین و سنسور عقب … اشاره داشت.

قیمت مدل ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری به قدرت ۱۴۰ اسب بخار و ۱۷۵ نیوتن گشتاور و ۰ تا ۱۰۰ ۹٫۵ ثانیه  فول اپشن سفارش اروپا منطقه ازاد ۱۰۸ میلیون..

 

پاسخ دهید