۲۴ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۴۰
1134

ورود اولین سری Mercedes CLA 45 AMG با تیونینگ MEC به ایران

 بنابر ادعای AMG، تا سال ۲۰۱۷ که این بخش از کمپانی مرسدس بنز ۵۰ ساله می شود، رقم تولید سالانه آن از ۲۰,۰۰۰ دستگاه کنونی به ۳۰,۰۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت. یکی دیگر از افتخارات این کمپانی، مرسدس بنز CLA45 AMG است که از طیف وسیع امکانات رفاهی بهره می برد. این مرسدس دارای موتور ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر با قدرت ۳۸۳ اسب بخار است که با بهره گیری از گیربکس ۷ سرعته با کلاچ دوگانه (DCT)، قادر است تا در عرض 4.2 ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

حداکثر سرعت این خودرو بر روی ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده و هم چنین دارای سیستم چهار چرخ محرک (AWD) است. میانگین مصرف نیز در شهر حدود ۱۲لیتر و در اتوبان حدود ۸ لیتر در صد کیلومتر است.

خودرو فوق که فول آپشن می باشد، در کابین از تودوزی چرم بسیار مرغوب سود می برد که نمای بسیار چشم نوازی به داخل خودرو بخشیده است. رینگ های چرخ در مدل پایه ۱۸ اینچی و در حالت سفارشی ۱۹ اینچی می باشد و همچنین با سفارش پکیج Driver’s Package، حداکثر سرعت خودرو روی ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود می شود.

به لطف تقسیم وزن ۵۰/۵۰ و سیستم چهار چرخ محرک در کنار گیربکس 4matic، این خودرو در سر پیچ های تند پایداری بالایی از خود نشان می دهد. در این اتومبیل که از کیت اسپرت AMG بهره می برد، سیستم اگزوز و سیستم تعلیق ارتقاء یافته است. به طوری که  کمک فنر ها در جلو ۲۰ درصد و در عقب ۲۲ درصد خشک تر شده اند که در کنار استفاده از رینگ های آلومینیومی ۱۹ اینچی، به شما نوید یک رانندگی اسپرت و لذت بخش را می دهد.

وقتی پشت فرمان این AMG کوچک قرار می گیرید، حس اطمینان و قدرت به شما دست می دهد که به واقع مناسب اتوبان های بدون محدودیت آلمان است. با فشار بر روی پدال گاز، می توانید تمام ۳۸۳ اسب بخار را لمس کنید و درون صندلی فرو بروید. با استفاده از جوی استیک کنار دسته دنده، عملکرد موتور این اسب سرکش در سه وضعیت قابل تنظیم استControlled Efficiency، Sport و Manual که در دو حالت آخر، به لطف دهنه اگزوز و گیربکس ۷ سرعته با کلاچ دوگانه، روی دیگر سکه را خواهید دید!

البته می توان گفت که A45 AMG کمی بهتر از CLA45 عمل می کند و چموش تر است. همه می دانیم در عبور از پیچ های تند، خودروهای هاچ بک عمل کرد بهتری دارند ولی در کل وضعیت سیستم تعلیق و پایداری در هر دو خودرو تقریباً یکسان است. با وجود  سیستم کنترل پایداری ESP)، در صورت رانندگی تهاجمی و مانورهای خطرناک، جان سالم به در خواهید برد و این به خاطر این است که شما مرسدس بنز سوار شده اید و تنها صدای جیغ کشیدن لاستیک ها را می شنوید که شما را به وجد می آورد!

البته با قرار دادن وضعیت گیربکس در حالت دستی، می توانید از تعویض دنده ها در دور بالای موتور و صدای اگزوز این بزرگ مرد کوچک آلمانی لذت ببرید. این مرسدس AMG رقیب قدری برای سری های M ب ام و وپورشه است ولی این سه خودرو رقبایی هستند که هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. شما کدام را ترجیح می دهید؟ بنز AMG، ب ام و M یا پورشه؟

قیمت مدل ۲۰۱۶ پلاک ملی این خودرو ۶۵۰ میلیون و مدل ۲۰۱۷ آن ۷۷۰ میلیون می باشد.

قیمت مدل ۲۰۱۷ منطقه آزاد انزلی ۲۷۵ میلیون می باشد.

تاکنون ۱۰ دستگاه ازین مدل به تعداد ۴ دستگاه سفید ۳ دستگاه مشکی ۲ دستگاه نوک مدادی ۱ دستگاه نقره ای پلاک شده است.

 

پاسخ دهید