۲۶ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۰۹
6205

ورود اولین مرسدس GLC کوپه منطقه به رشت

اگر مُصر هستید که حتماً یک شاسی‌بلند کوپه داشته باشید، مرسدس بنز GLC کوپه قطعاً یکی از انتخاب‌های برتر خواهد بود.

سرانجام مرسدس بنز مدل GLC کوپه را برای رقابت با ب ام و X4 در سگمنت شاسی بلندهای کوپه به میدان فرستاد. برای افراد بسیاری این خودروها عجیب‌ وغریب بوده و جنبه‌ی کاربردی بودن آن‌ها به خاطر خط سقف شیب‌دار زیر سؤال است؛ اما برای افراد دیگر این‌ها خودروهایی خانوادگی با چهره‌ای اسپورت و موقعیت رانندگی بالا و لذت‌بخش هستند.

حتی اگر شما جذابیت شاسی بلندهای کوپه را نبینید،GLC کوپه قطعاً یکی از زیباترین‌ها در این زمینه است. ظاهر طبیعی‌تر و صیقلی‌تر این خودرو نسبت به چهره‌ی تا حدی عجیب X4 برتری دارد.

GLC کوپه قطعاً توجهات بیشتری را نسبت به GLC استاندارد به خود جلب می‌کند؛ اما جدای از چندین تغییر کوچک در تنظیمات شاسی (عمومت در بخش‌های فرمان و سیستم تعلیق)، هر دو خودرو تقریباً ساختار یکسانی دارند.

نمای جلوی خودرو نیز پایه و اساس خود را از GLC عادی گرفته اگرچه که جلوپنجره‌ی اسپورت تر و اسپلیتر چشمگیرتری دارد. از ستون A به سمت عقب نمای خودرو منحصربه‌فرد است. شیشه‌ی جلو بیشتر خمیده شده و پوسته‌ی درب‌های جدید خط کمر بالاتری را به نمایش می‌گذارند. پانل‌های عقبی با شیبی زیاد به ستون C متصل شده‌اند. برف‌پاک‌کن شیشه عقبی وجود ندارد و مرسدس ادعا می‌کند با توجه به طراحی خاص بخش پشتی و اسپویلر لبه‌ای، قطرات باران روی شیشه‌ی عقبی نمی‌نشینند.

جدای از طراحی، دیگر تفاوت‌ها بین GLC و GLC کوپه به بازبینی‌های کوچک سیستم تعلیق و باز تنظیم سیستم فرمان مربوط می‌شود تا حسی اسپورت تر ایجاد شود. نسبت فرمان سریع‌تر شده است. سیستم تعلیق فولادی بنز که کنترل بدنه‌ی دینامیک نامیده می‌شود به همراه سیستم تعلیق بادی سفارشی این کمپانی به منظور کمتر کردن تکان‌های بدنه اندکی سفت‌تر هستند. در حالت اسپورت و اسپورت پلاس، فنرهای بادی موجب کاهش ۱٫۵ سانتی‌متری ارتفاع خودرو خواهند شد.

مرسدس می‌گوید که GLC کوپه خودرویی اسپورت در میان شاسی بلندهای میدسایز بوده و چیزی پیشنهاد می‌کند که در ماکان یا اف پیس یافت نمی‌شود. این خودرو کمی چابک‌تر از GLC عادی بوده اما خودروی اسپورتی نیست. فرمان و سواری این خودرو بهتر از ب‌ام‌و X4 است. در واقعیت اکثر خریداران GLC کوپه اهمیتی به این موارد نمی‌دهند. تنها دلیل خرید این خودرو طراحی ظاهری زیبای ان است که خرید ان را ارزشمند می کند نه  کاربردی بودن یا کارایی.

مرسدس GLC کوپه با طولی برابر ۴٫۷۳ و ارتفاع ۱٫۶ متری، ۷٫۴ سانتی‌متر طویل‌تر و ۳٫۹ سانتی‌متر کم ارتفاع‌تر از نسخه های GLC می‌باشد. درحالی‌که فاصله بین دو محور تغییر نکرده و همان ۲٫۸۷ متر باقی مانده است. بنا به ادعای مرسدس، فضای اتاق برای پای سرنشینان و شانه آن‌ها تغییری نکرده و معادل نسخه عادی است اما انتظار نداشته باشید که باوجود سقف شیب‌دار و کاهش ارتفاع، فضای سر برای سرنشینان بلندقامت نیز مناسب باشد. فضای حمل بار نیز ۵۹ لیتر کاهش یافته و به ۴۹۱ لیتر رسیده است که البته با تا نمودن صندلی‌های عقب تا ۱۲۰۵ لیتر قابل توسعه است.

حالا که عملی بودن خودرو، فدای ویژگی‌های اسپرتی آن شده، چاشنی هیجان و لذت رانندگی نیز با ویژگی‌هایی چون سیستم تعلیق اسپرت پویا با میرایی قابل تنظیم و کنترل دینامیک بدنه همراه با فنرهای فولادی و کمک‌های بادی اختیاری و ۵ حالت قابل انتخاب تعویض دنده اکو، راحت، اسپرت، اسپرت پلاس و انفرادی و نسبت فرمان تیزتر ۱ به ۱۵٫۱ حاصل می‌گردد.

همانند اکثر مدل‌های کنونی مرسدس بنز،GLC کوپه بهترین کابین را داراست. صندلی‌های جلو بسیار راحت هستند و کیفیت مواد بکار رفته فوق‌العاده نشان می‌دهند. به علاوه طراحی داشبورد عالی انجام شده و استفاده از سیستم اطلاعات سرگرمی نیز آسان است.

قیمت بالاتر مرسدس بنز GLC کوپه نسبت به GLC استاندارد به این معنی است که ما هنوز هم فرم استاندارد اتاق کراس اوور را توصیه می‌کنیم. هرچند اگر کشته‌مرده‌ی شاسی‌بلند کوپه هستید این خودرو با ظاهری زیبا، کابینی احساس‌برانگیز و هزینه‌های نسبتاً کم رانندگی در بین لوکس ها انتخابی خوب به شمار می‌رود. این خودرو قطعا خوش‌تیپ‌تر از ب ام و X4 است

قیمت مدلGLC 250  کوپه با موتور ۴ سیلندر توربو ۲ لیتری ۲۱۰ اسب بخاری و ۳۵۰ نیوتن گشتاور و گیربکس ۹ دنده و ۰ تا ۱۰۰ ۷ ثانیه ۲۷۰ میلیون

قیمت مدل GLC 300 کوپه با موتور ۴ سیلندر توربو ۲ لیتری  240 اسب بخاری و ۳۷۰ نیوتن گشتاور و گیربکس ۹ دنده و ۰ تا ۱۰۰ ۶٫۵ ثانیه ۲۸۵ میلیون

 

پاسخ دهید