۲۹ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۱۷
4151

نمایشگاه بین المللی خودرو ۲۰۱۷

نمایشگاه خودرو تهران در اوایل دهه ۸۰ شمسی، رویدادی بسیار بزرگ و مهیج در تقویم نمایشگاه های بین المللی کشورمان به شمار می آمد و هر سال هزاران نفر از علاقه مندان دنیای اتومبیل را به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران می کشاند.

اما ایجاد ترافیک سنگین در اتوبان چمران و نبود محلی مناسب برای جایگزینی محل این نمایشگاه در نهایت باعث شد که مسئولان عطای برگزاری این نمایشگاه بزرگ و تاثیر گذار را به لقایش ببخشند و برگزاری این رویداد را به آماده شدن مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب موکول نمایند.

همانطور که می دانید پروژه ساخت شهر آفتاب مانند بسیاری از دیگر پروژه های بزرگ عمرانی کشور مشمول مرور زمان شد و تا نمایشگاه کتاب امسال به طول انجامید، اما حالا سرانجام این مجموعه اماده میزبانی از نمایشگاه خودرو تهران را پیدا کرده است و امسال پس از یازده سال شاهد برپایی نمایشگاه خودرو در تهران با حضور شرکت های نامدار و فعال در حوزه های مختلف خودرو خواهیم بود.

هرچند متاسفانه بازار خودرو کشورمان ظرف این سال ها تحولات عظیمی را در راستای منفی پشت سر گذاشته و کمی بعید می رسد که شور و شوق مشتریان برای خرید خودروهای قدیمی ایران و مدل های تازه و گران قیمت چینی قابل مقایسه با آخرین سال های دهه هفتاد و اوایل دهه ۸۰ شمسی باشد، اما در مجموع بازگشت نمایشگاه خودرو به پایتخت را باید به فال نیک گرفت.

به هر حال در نمایشگاه امسال که از  26 تا ۳۰ بهمن ماه امسال از ساعت  12 الی  20 در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می شود اما جالب است بدانید که خودروسازان بزرگ دولتی (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) قصد نداشتند در این نمایشگاه شرکت کنند اما سرانجام  از تصمیم خود پشیمان شده و به سایر شرکت های حاضر در این نمایشگاه پیوستند.

بنابراین تقریبا تمامی بازیگران مهم صنعت خودرو کشور مانند مدیران خودرو، توان خودرو جی، نگین خودرو، پرشیا خودرو، اطلس خودرو، برلیانس گروپ، ایرتویا، ام جی پارس و … و حتی شرکتهایی از جمله کرمان موتور و سروش دیزل مبنا در کنار خودروسازان دولتی در این نمایشگاه حضور دارند.

لکسس RX200t ملی با قیمت ۴۵۰ الی ۵۰۰ میلیون 

تویوتا C-HR ملی با قیمت ۱۹۵ میلیون

فرانسوی لوکس DS3 ملی با قیمت ۱۳۵ میلیون

رنو KOLEOS ملی با قیمت ۲۰۰ میلیون

اسپورتیج ۲٫۴GDI ملی ۱۹۰ میلیون عرضه خواهند شد.

 

تشکر ویژه از علی باخدا عزیز بابت تصاویر دلنشین همیشگی.

پاسخ دهید